Sa 24. Dana ćirilice

Konkurs i sabor dečijeg stvaralaštva koji za cilj ima negovanje ćirilice, narodne tradicije i baštine.

Udruženje „Dani ćirilice – Bavanište“ pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije i Opštine Kovin organizovalo je dvadeset i četvrti put po redu Dane ćirilice – konkurs i sabor dečijeg stvaralaštva koji za cilj ima negovanje ćirilice, narodne tradicije i baštine.

U subotu, 17. maja organizovana je svečana dodela diploma, pohvalnica i zahvalnica najuspešnijim ovogodišnjim učesnicima. Skup gostiju i otvaranje izložbe bili su u OŠ „Bora Radić“ u Bavaništu, a svečanost je održana,  u bioskopskoj sali, uz prigodan program. Prisutnima su se u ime Udruženja obratile Milica Živković i Nada Sapundžija. 

Radovi su bili prikupljeni i klasifikovani u ogranku Biblioteke „Teofilo Dimić“, zatim su odneti u Vukovu zadužbinu u Beogradu, gde je žiri doneo odluku o nagrađenima. Prof. dr Boško Suvajdžić i prof. dr Zona Mrkalj pregladali su literarne radove, a za likovne, kaligrafske, inicijal, vez i lutke žiriranje su obavile mr Suzana Polić i dr Vjera Medić.

Učenici Gimnazije i Srednje stručne škole „Branko Radičević“ iz Kovina postigli su ove godine izuzetan uspeh – osvojili su najviša priznanja koja su republičkog ranga i pohvale za svoje literarne i likovne radove. Ovogodišnja tema je bila „sreća“, a učenici su se, u duhu tradicije, narodne književnosti i lične kreacije, izražavali u različitim tehnikama. 

Za likovne radove nagrađeni su: 

  •    Teodora Milenković, 1. razred, gimnazijski smer – 1. nagrada
  •    Andrija Ćuković, 1. razred, IT smer – 2. nagrada
  •    Bojana Kiferov, 1. razred, IT smer – 2. nagrada
  •    Aleksa Đan, 1. razred, IT smer – 3. nagrada
  •    Andrej Vakić, 2. razred, gimnazijski smer – pohvala

Mentor učenicima bila je prof. Milica Uskoković.

Za literarne radove nagrađeni su:

  •     Bogdan Knežević, 4. razred, gimnazijski smer – 2. nagrada
  •     Helena Miladinović, 2. razred, gimnazijski smer – pohvala

Mentor učenicima bila je prof. Maša Vuletić.

 

Izvor i foto: Udruženje „Dani ćirilice – Bavanište“